Pravá moravská zabíjačka

13. 02. 2023
Dne 13.2.2023  kolem šesté hodiny ranní začaly v prostorách zahrady našeho domova přípravy na pravou moravskou zabíjačku. Řeznictví, které tuto akci zajišťovalo, mělo pro naše klienty na uvítanou připravené chleby se škvarkovou pomazánkou, sádlem, škvarky a moravské koláče, které také neodmyslitelně k zabíjačce patří. Během ochutnávání těchto dobrot mohli klienti pozorovat řezníky při jejich práci. Připravovali vše potřebné pro černou polévku (prdelačku), ovar a výrobu jitrnic.
Atmosféra byla vskutku zabíjačková. Někteří klienti se vrátili ve svých vzpomínkách do doby, kdy se účastnili domácích zabíjaček a s nadšením o tom vyprávěli. Čekání na polévku, ovárek a jitrničky jsme si zpříjemnili zpěvem. A přišla chvíle, kdy bylo vše hotovo a mohli ochutnávat všechny dobroty. S radostí jsme se dívali, jak klientům chutnalo a měli skvělou náladu. Zkrátka nepřišli ani klienti, kteří se nemohli této akce zúčastnit. Zabíjačkové dobroty měli možnost ochutnat při obědě.
Tentýž den se podávala černá polévka a druhý den jitrnicový prejt se zelím. Pro všechny zaměstnance byl rovněž připraven v pondělí a úterý zabíjačkový oběd.
Všichni byli velice nadšeni a ptali se, kdy zase bude další zabíjačka.
Moc děkujeme řeznictví Šindelář & syn za skvěle připravenou akci a pravou zabíjačkovou atmosféru.
top