Žádáme Vás, před návštěvou seniora se otestujte

10. 11. 2021
Na základě názorů odborníků i na základě vlastních zkušeností z našeho Domova pro seniory může i očkovaný onemocnět nebo šířit onemocnění Covid-19 viz informace odborníků:
 
Čísla nakažených dále rostou. Podle imunologa Jiřího Šinkory je to proto, protože si očkovaní myslí, že nemoc nemohou dále šířit. Tihle lidé jdou ke své babičce s přesvědčením, že ji nemohou nakazit a oni ji nakazí,“ řekl. A nově proti tomu, jak je používán pojem „bezinfekčnost“, vystoupila Vědecká rada Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. „Nyní používané potvrzení o očkování, prodělání nemoci nebo negativním testu ve skutečnosti bezinfekčnost neprokazuje,“ říká.

 
Vakcína je dobrá, aby chránila svého příjemce před těžkým průběhem, tím končí veškerá její funkce.

V této souvislosti pak apeluje na očkované, aby se podle toho chovali. „Největší průšvih tohoto podzimu je, že si očkovaní myslí, že jsou nejen chránění, ale i sterilní, že nemohou přenášet tuto respirační nemoc. To jsou takové časované bomby, dokonce bych řekl „nevědomí vrazi,“ prohlásil imunolog a výbuch epidemie podle něho pochází právě z přesvědčení, že očkovaní nemohou nikoho nakazit. Kdo má v plánu navštívit seniora, by se dle něho měl nechat otestovat.
 

Z toho důvodu Vás důrazně žádáme, spíše prosíme, a to právě plně očkované, abyste si před návštěvou svého příbuzného v našem Domově pro seniory provedli samotest.

 
top